Thunderbird vs MS Exchange

Thunderbird vs MS Exchange

V tomto článku si ukážeme jak provozovat firemní poštu a kalendář postavenou na MS Exchange 20xx s Thunderbirdem na jakékoliv distribuci Linuxu. Otestováno během let na verzích Exchange 2013 - 2016 - 2019. Příklad je v anglické mutaci a doporučuji vám používat počítačové prostředí striktně v anglickém jazyce pokud umíte alespoň trochu anglicky. Je možné, že IMAP protokol budete moct používat pouze ve VPN. Záleží na nastavení vašich IT správců. Je možne použít i účet 365 pouze změňíte port a parametry dle odkazu.

Distribuce z příkladu

Kubuntu 20.10

Aplikace

Thunderibrd 60.6.1

Doplněk Lightning 6.2.5

Doplněk Exchange calendar 5.0.0-beta1

Doplněk Calendar Tweaks 7.1

Firemní email

V tomto konkrétním případě použijeme protokol IMAP, který musí být na Exchange Serveru povolen. Nainstalujte si tedy aplikaci Thunderbird a výše uvedené doplňky. Přejděte do Preferences -> Account Settings a zvolte přidat nový účet "Add email account"

Thunderbird Linux Add Exchange account

Pak vyplňte jmeno a email, klikněte na "Next" a dostaňte se do "Manual config" pro manuální zadání parametrů nastavení. V tomto případě je Exhcnage nastaven na authentifikaci NTLM a IMAP na prot 143. Odchozí správy odcházejí přes SMTP na portu 587. Kdyby jste si v tomto korku nevěděli rady, obraťte se na vašeho správce o pomoc s nastavením. Po zadání správneho nastavení a zmáčknutí re-test můžete ukončit kliknutím na "Done".

Thunderbird Linux Settings Exchange Account

Firemní kalendář

Pro firemní kalendář využijeme doplňek Lightning a doplňek Exchange calendar. Přejděte v Thunderbird do sekce Calendar a přidejte nový kalendář kliknutím pravým tlačítkem v pravé části obrazovky a zvolením "New calendar..."

Thunderbird Linux Add Exchange calendar

Thunderbird Linux Settings Exchange Account

Thunderbird Linux Settings Exchange Calendar

Nastavení kalendáře v Thunderbirdu

Zvolte "Check server and mailbox" a vyberte složku s kalendárem co chcete zobrazit. Výchozí je /. A máte hotovo!

Thunderbird Linux Settings Exchange Calendar

Tip: Můžete si přidat samozřejmě více kalendářů. Také kalendáře kolegů a vidět obsah dle práv na Exchange. Je zde možné nastavovat "Out of office" a automatickou odpověď. V Preferences jsou pak další nastavení, například v záložce Calendar si můžeta nastavit Kategorie a barvy různých typů eventů a samozřejmě je sycnchronizovat s exchange tam a zpět.

Hodnocení článku:

Zatím nehodnoceno

Podpořte nás:

Přidat komentář:

Přidat komentář

Nejnovější články v blogu

Nilan Modbus OpenHAB
Nilan VP18 vs OpenHABHodnocení: 
80%

V tomto příspěvku si ukážeme propojení aktivní rekuperační jednotky Nilan, v našem případě typ VP18 K WT s OpenHAB 3. Komunikací přes Modbus je možné načítat celou škálu hodnot, ale hlavně také řídit jednotku skrze OpenHAB. To nám umožňuje dálkově nebo programově měnit výkon a nastavení větrání v závislosti na režimu (noc, vaření atd.)

Základ - Winbox, DHCPHodnocení: 
0%

V tomto seriálu se podíváme na postupné nastavení zařízení značky MikroTik pro domácí použití nebo malou firmu (do 10 lidí). V prvním článku se budeme věnovat úvodnímu nastavení - stáhneme si Winbox a nastavíme DHCP pro primární síť a jednu hostovskou síť. Stejně tak upravíme i Wifi.

PiHome - Chytry dum mereni spotreby elektriny
Měření spotřeby domu po fázíchHodnocení: 
80%

V tomto příspěvku ukážeme jak lze řešit měření aktuální spotřeby po fázích v rodinném domě. Lze použít různé komerční zařízení, bohužel nativní MQTT zařízení jsme nenašli. V našem případě jsme tedy zvolili kvůli existující síti Z-Wave produkt Aeotec Home Energy Meter Gen5.

DIY Alarm
Alarm z existujících PIR senzorů v chytrém doměHodnocení: 
100%

V chytrém domě, kde PIR čidla neslouží jenom ke spínání světel při pohybu, je možné tyto čidla vyžít k zjištění přítomnosti osob v dané místnosti. Na těchto informacích se dá postavit poměrně spolehlivý domácí necertifikovaný zabezpečovací systém. V tomto postupu naleznete logiku jakým způsobem to může fungovat v softwaru OpenHAB 3 na našem demo příkladě chytrého domu.

Arduino PIR - možnost deaktivace, časovač a denní doba
Pokročilé nastavení PIR čidel pro řízení světel v OpenHABHodnocení: 
100%

PIR čidlo HC-SR501 obsahuje mechanické nastavení dosahu záběru a délky sepnutí. V inteligentním domě ale chceme mít možnost variabilně parametry PIR měnit. Ukážeme jak PIR čidlo nastavit tak, aby šlo v aplikaci nebo vypínačem deaktivovat a volitelně nastavovat délku svícení.

Centrální tablet pro chytrý dům
Centrální tablet pro ovládání chytrého domuHodnocení: 
80%

Centrální tablet nebo starší smartphone se perfektně hodí jako centrální ukazatel informací o stavu v domě a také k jeho ovládání. Zpravidla nahrazuje videovrátného a můžete si na něm pustit například oblíbenou hudbu při vaření nebo číst recepty. V článku popíšeme funkční příklad takového "wall" tabletu a jeho nastavení v tzv. kiosk módu, aby nesvítíl po nocích a reagoval jenom když je někdo poblíž.

Persistent linux live USB
Vytvoření persistent live USB LinuxuHodnocení: 
100%

Většina distribucí linuxu existuje v "live" provedení, tz. že po rozbalení jej můžete používat přímo z flash disku nebe externiho SSD. Po uložení práce se vám ale klasická live distribuce znovu uvede to výchozího nastavení. Toto řeší tzv. persistent live instalace. Ukážeme si jak jej vytvořit na Linuxu nebo Windows.

Jabltron propojení s chytrou domácností
Propojení Jablotronu s OpenHABHodnocení: 
0%

V tomto článku si představíme užitečný "binding" pro OpenHAB hlavně v tuzemských instalacích kde je hodně zastoupen alarm od firmy Jablotron. Propojení alarmu s chytrou domácností nám umožní reagovat na stav zakódování/odkodování domu. Typicky při zákodování domu zhasnout všechna světla, zavřít přívod vody, vypnout cirkulaci TUV, vypnout spínáne zásuvky a cokoliv dalšího co nepotřebujete v provozu nejste-li doma.

Thunderbird vs Exchange email and calendar
Thunderbird vs MS ExchangeHodnocení: 
0%

V tomto článku si ukážeme jak provozovat firemní poštu a kalendář postavenou na MS Exchange 20xx s Thunderbirdem na jakḱoliv distribuci Linuxu. Používám toto řešení k spokojenosti přes 8 let od verze Exchange 2013 - 2016 - 2019.