Thunderbird vs MS Exchange

Thunderbird vs MS Exchange

V tomto článku si ukážeme jak provozovat firemní poštu a kalendář postavenou na MS Exchange 20xx s Thunderbirdem na jakékoliv distribuci Linuxu. Otestováno během let na verzích Exchange 2013 - 2016 - 2019. Příklad je v anglické mutaci a doporučuji vám používat počítačové prostředí striktně v anglickém jazyce pokud umíte alespoň trochu anglicky. Je možné, že IMAP protokol budete moct používat pouze ve VPN. Záleží na nastavení vašich IT správců. Je možne použít i účet 365 pouze změňíte port a parametry dle odkazu.

Distribuce z příkladu

Kubuntu 20.10

Aplikace

Thunderibrd 60.6.1

Doplněk Lightning 6.2.5

Doplněk Exchange calendar 5.0.0-beta1

Doplněk Calendar Tweaks 7.1

Firemní email

V tomto konkrétním případě použijeme protokol IMAP, který musí být na Exchange Serveru povolen. Nainstalujte si tedy aplikaci Thunderbird a výše uvedené doplňky. Přejděte do Preferences -> Account Settings a zvolte přidat nový účet "Add email account"

Thunderbird Linux Add Exchange account

Pak vyplňte jmeno a email, klikněte na "Next" a dostaňte se do "Manual config" pro manuální zadání parametrů nastavení. V tomto případě je Exhcnage nastaven na authentifikaci NTLM a IMAP na prot 143. Odchozí správy odcházejí přes SMTP na portu 587. Kdyby jste si v tomto korku nevěděli rady, obraťte se na vašeho správce o pomoc s nastavením. Po zadání správneho nastavení a zmáčknutí re-test můžete ukončit kliknutím na "Done".

Thunderbird Linux Settings Exchange Account

Firemní kalendář

Pro firemní kalendář využijeme doplňek Lightning a doplňek Exchange calendar. Přejděte v Thunderbird do sekce Calendar a přidejte nový kalendář kliknutím pravým tlačítkem v pravé části obrazovky a zvolením "New calendar..."

Thunderbird Linux Add Exchange calendar

Thunderbird Linux Settings Exchange Account

Thunderbird Linux Settings Exchange Calendar

Nastavení kalendáře v Thunderbirdu

Zvolte "Check server and mailbox" a vyberte složku s kalendárem co chcete zobrazit. Výchozí je /. A máte hotovo!

Thunderbird Linux Settings Exchange Calendar

Tip: Můžete si přidat samozřejmě více kalendářů. Také kalendáře kolegů a vidět obsah dle práv na Exchange. Je zde možné nastavovat "Out of office" a automatickou odpověď. V Preferences jsou pak další nastavení, například v záložce Calendar si můžeta nastavit Kategorie a barvy různých typů eventů a samozřejmě je sycnchronizovat s exchange tam a zpět.

Hodnotit článek:

Zatím nehodnoceno

Přidat komentář:

Přidat komentář

Nejlépe hodnocené příspěvky

Centrální tablet pro chytrý dům
Centrální tablet pro ovládání chytrého domuHodnocení: 
80%

Centrální tablet nebo starší smartphone se perfektně hodí jako centrální ukazatel informací o stavu v domě a také k jeho ovládání. Zpravidla nahrazuje videovrátného a můžete si na něm pustit například oblíbenou hudbu při vaření nebo číst recepty. V článku popíšeme funkční příklad takového "wall" tabletu a jeho nastavení v tzv. kiosk módu, aby nesvítíl po nocích a reagoval jenom když je někdo poblíž.

Persistent linux live USB
Vytvoření persistent live USB LinuxuHodnocení: 
0%

Většina distribucí linuxu existuje v "live" provedení, tz. že po rozbalení jej můžete používat přímo z flash disku nebe externiho SSD. Po uložení práce se vám ale klasická live distribuce znovu uvede to výchozího nastavení. Toto řeší tzv. persistent live instalace. Ukážeme si jak jej vytvořit na Linuxu nebo Windows.

Jabltron propojení s chytrou domácností
Propojení Jablotronu s OpenHABHodnocení: 
0%

V tomto článku si představíme užitečný "binding" pro OpenHAB hlavně v tuzemských instalacích kde je hodně zastoupen alarm od firmy Jablotron. Propojení alarmu s chytrou domácností nám umožní reagovat na stav zakódování/odkodování domu. Typicky při zákodování domu zhasnout všechna světla, zavřít přívod vody, vypnout cirkulaci TUV, vypnout spínáne zásuvky a cokoliv dalšího co nepotřebujete v provozu nejste-li doma.

Thunderbird vs Exchange email and calendar
Thunderbird vs MS ExchangeHodnocení: 
0%

V tomto článku si ukážeme jak provozovat firemní poštu a kalendář postavenou na MS Exchange 20xx s Thunderbirdem na jakḱoliv distribuci Linuxu. Používám toto řešení k spokojenosti přes 8 let od verze Exchange 2013 - 2016 - 2019.

Arduino PIR - možnost deaktivace, časovač a denní doba
Pokročilé nastavení PIR čidel pro řízení světel v OpenHABHodnocení: 
100%

PIR čidlo HC-SR501 obsahuje mechanické nastavení dosahu záběru a délky sepnutí. V inteligentním domě ale chceme mít možnost variabilně parametry PIR měnit. Ukážeme jak PIR čidlo nastavit tak, aby šlo v aplikaci nebo vypínačem deaktivovat a volitelně nastavovat délku svícení.

Konfigurace OpenVPN na MikroTiku
OpenVPN na routerech MikroTikHodnocení: 
90%

Máte-li doma smart-home, NAS atp., je dobré myslet na bezpečný přístup do vaší sítě zvenku. Zde bych aktuálně volil komerční router jako Turris, nebo levnější variantu routerů MikroTik. V tomto článku ukážeme postup, jak si zřídit zabezpečený přístup do domácí sítě z venku jak z počítače tak z mobilu pomocí OpenVPN na routerech MikroTik.

Nastavení OpenVPN v iOS
Nastavení OpenVPN připojení v iOSHodnocení: 
100%

V tomto článku najdete podrobný návod, jak se připojit k OpenVPN v iOS.

Nastavení OpenVPN na Androidu
Nastavení OpenVPN připojení v AndroiduHodnocení: 
100%

V tomto článku najdete podrobný návod, jak se připojit k OpenVPN na Androidu.