Nastavení OpenVPN připojení v iOS

Nastavení OpenVPN připojení v iOS

Testováno na konfiguraci:

iPhone SE

aplikace OpenVPN Connect 3.2.3

Postup:

Stáhněte si z App Store aplikaci OpenVPN Connect, což je oficiální aplikace od openvpn.net.

Stažení OpenVPN iPhone

Prostřednictvím emailu nebo na externí URL by vám měl správce VPN serveru poskytnout konfigurační soubor. Tento soubor bude mít příponu .ovpn. V ideálním případě bude obsahovat informace o připojení a přímo i certifikáty potřebné k připojení. Stáhněte si soubor z emailu a uložte do iPhonu. Pro otevření souboru budeme potřebovat nějaký File Manager. Pokud žádný nemáte, můžete stáhnout jednoduchého správce souborů:

OpenVPN iOS - File Manager

Otevřete správce souborů a najděte složku, kde jste stáhli z emailu konfigurační soubor s příponou .ovpn. Přidržte a zvolte Open In... a vyberte Zkopírovat do aplikace OpenVPN Connect

OpenVPN iOS - Open in  OpenVPN iOS - Open in VPN

Vyplňte detaily připojení, co vám správce VPN serveru poskytl, a připojte se.

OpenVPN iOS - hesla OpenVPN iOS - Spuštění

 

Po úspěšném připojení uvidíte svou VPN adresu a můžete přistupovat do vnitřní sítě.

OpenVPN iOS - Připojeno 

Zde můžete vidět konfigurační .ovpn soubor, který jsme použili.

client
remote VerejnaAdresaVpnServeru 1194
auth-user-pass
cipher AES-256-CBC
dev tun
proto tcp
nobind
auth-nocache
script-security 2
persist-key
persist-tun
user nobody
group nobody

push "redirect-gateway autolocal def1"
push "redirect-gateway def1"

<ca>
-----BEGIN CERTIFICATE-----
//zde vlozte certifikat
-----END CERTIFICATE-----
</ca>

<cert>
-----BEGIN CERTIFICATE-----
//zde vlozte certifikat
-----END CERTIFICATE-----
</cert>

<key>
-----BEGIN ENCRYPTED PRIVATE KEY-----
//zde vlozte certifikat
-----END ENCRYPTED PRIVATE KEY-----
</key>



Tip: Pokud se po připojení nemůžete dostat do vnitřní sítě, kontaktuje správce VPN. Z rozsahu VPN musí být na routeru povoleno pravidlo přístupu do ostatních sítí a také, jestli se mezi sebou mají nebo nemají uživatelé VPN vidět. Nastavení na routerech Mikrotik najdete na tomto blogu.

Hodnocení článku:

Průměr: 5 (5 hlasů)

Podpořte nás:

Přidat komentář:

Komentáře

Your profile picture

Perfektně vysvětleno, děkuji

Your profile picture

Za málo ;)

Přidat komentář

Nejnovější články v blogu

Tailscale - VPN bez veřejné IP
Tailscale - přístup bez veřejné IP adresyHodnocení: 
100%

Služba Tailscale řeší přístup mezi jednotlivými zařízeními, pokud nemáte možnost veřejné IP adresy. Pro jednoho uživatele je zdarma s podporou max 100 zařízení. Ukážeme si jak Tailscale nainstalovat na Raspberry Pi, které budeme mít někde doma a do klienta (Android, iPhone) ze kterého budeme chtít přistupovat k domácímu Raspberry Pi. Náším příkladem bude vzdálený přístup k OpenHAB běžícím na Raspberry Pi. Nicméně stejné nastavení platí pro spoustu jiných aplikací - domácí NAS, PiHole, Home Assistant, Domoticz, NextCloud a jiné.

Shelly MQTT implementace
Shelly a OpenHABHodnocení: 
100%

Značka Shelly je známa svými produkty komunikujicími hlavně přes WiFi a zahrnujicími ovládané zásuvky, relé pod vypínače, relé pro ovládaní žaluzíí a mnoho dalších produktů. Jedna z výhod pro nasazení je možnost načítat a taky ovládat tyto zařízení pomocí univerzálního protokolu MQTT. Napříč existujícímu addonu pro OpenHAB i Home Assistant si ukážeme jak používat Shelly zařízení bez instalace jakéhokoliv rozšíření.

Victron & OpenHAB
Victron a chytrý důmHodnocení: 
100%

V tomto příspěvku si ukážeme jak načítat informace z fotovoltaické elektrárny od firmy Victron. Propojíme se s jednotkou Cerbo přes MQTT. Na základě těchto hodnot pak můžeme spínat různé spotřebiče (topení, bojler atp.) a předejít plýtvání baterie pro velké spotřebiče v době, kdy nemusí běžet atp.

GoodWe a chytrá domácnost
Smart Home a GoodWeHodnocení: 
100%

V příspěvku ukážeme krok po kroku jak komunikovat chytrou domácnosti přímo se střídačem Goodwe a dostávát aktuální informace (narozdíl od SEMS portálu). Tyto informace jsou nezbytné pokud chceme v chytrém domě nějak reagovat na aktuální parametry např. spínání dodatečného chlazení nebo spínání zásuvky se zátěží.

Ovládání domu hlasem
Hlasové ovládání domu AlexouHodnocení: 
100%

V tomto článku propojíme hlasového asistenta Amazon Echo Dot s open source domácí automatizací. Nepoužíváme OpenHAB Cloud, tz. vše běží lokálně. V tomto případě je nutných pár nastavení navíc, nicméně výsledek stojí za to!

NFC Tag Chytrý dům
NFC tagy v chytrém doměHodnocení: 
100%

NFC (Near Field Communication) tagy jsou malé plastové nebo papírové nálepky, které mohou být použity k automatizaci různých funkcí v domácnosti. V čláku vám ukážeme příklady použití a návod jak zapsat akci na NFC tag pomocí mobilního telefonu.

WireGuard iOS
Nastavení WireGuard připojení v iOSHodnocení: 
0%

V tomto článku najdete podrobný návod, jak se připojit k WireGuard VPN z iOS.

WireGuard z Androidu
Nastavení WireGuard připojení v AndroiduHodnocení: 
0%

V tomto článku najdete podrobný návod, jak se připojit k WireGuard VPN z Androidu.

WireGuard na routerech MikroTikHodnocení: 
88.6%

Článek popisuje svépomocné zprovoznění VPN protokolu WireGuard na zařízeních MikroTik s verzí RouterOS 7 a vyšší. Tato fenomenální VPN je velmi rychlá, bezpečná a snadno nastavitelná v domácem prostředí. Dá se říct že moméntálně je to nejlepší VPN pro domácí použití dostupné široké veřejnosti.

Nilan Modbus OpenHAB
Nilan VP18 vs OpenHABHodnocení: 
80%

V tomto příspěvku si ukážeme propojení aktivní rekuperační jednotky Nilan, v našem případě typ VP18 K WT s OpenHAB 3. Komunikací přes Modbus je možné načítat celou škálu hodnot, ale hlavně také řídit jednotku skrze OpenHAB. To nám umožňuje dálkově nebo programově měnit výkon a nastavení větrání v závislosti na režimu (noc, vaření atd.)