Kategorie
KODI na Raspberry Pi
KODI na Raspberry Pi
Pro KODI jsme zvolili opět kvůli univerzálnosti desku Raspberry Pi, konkrétně Raspberry Pi 4. Je to jedno z nejpopulárnějších mini PC, výkonově bohatě dostačující pro naše použitíi a s odběrem ~ 5 W. Díky jeho příznivé ceně a miniaturním rozměrům se vleze nad projektor, za televizi atp.
Co budeme potřebovat:
RPi 4 B (ideálně s nějakým obalem) + napájecí adaptér (USB-C, min. 5V/3A)
16GB microSD kartu (kvalitnější SanDisk Extreme PRO/PLUS atp.) anebo SSD disk pokud chcete média ukládat přímo v KODI
Kabel s redukcí microHDMI - HDMI (nebo jinou dle toho, co podporuje vaše televize/projektor)
Bezdrátovou miniklávesnici s myší (např. Rii Mini X1 nebo K12) anebo usb dálkový ovladač (např. Rii Mini Air mouse)
Napájení a propojení
Raspberry Pi propojíme s televizí/projektorem pomocí HDMI kabelu. Zvukový výstup lze zabezpečit pomocí HDMI nebo použít analogový výstup jack 3,5 mm. Do Raspbery Pi dále zapojte LAN kabel z routeru vaší domácí sítě pro připojení k internetu/domácí síti. Zbylé USB můžete využít na připojení Flash disku s multimediálním obsahem, je-li potřeba.
Software
V řešení open source multimediálního centra používáme projekt RaspEX KODI. Jde o distribuci Debian s předinstalovaným desktop rozhraním LXDE a aplikacemi jako Firefox a VLC. Nedílnou součástí je projekt KODI, který se po spuštění přepne do celoobrazovkového režimu.
Níže naleznete podrobný postup, jak jej zprovoznit.
1) Stáhněte si image RaspEX KODI ze stránek SourceForge.net. Distribuce je kombatibilní s Raspberry Pi 4 (2,4,8 GB) nebo Raspberry Pi 3.
2) Připojte microSD kartu nebo SSD disk do svého počítače a stáhněte si prográmek Etcher. Pro Linux na Debian je tu přímo .deb. Pro Windows doporučuji Portable verzi. Jednoduše spusťte Etcher, rozbalte stažený zip a vyberte image .img.xz a dejte Flash! (Pokud chcete image rozbalit na SSD USB disk a nevidíte jej, nastavte si v konfiguraci Etcheru - Unsafe "mód". Buďte opatrní, abyste nepřepsali nějaký jiný disk, doporučuji veškeré ostatní externí disky odpojit a dvakrát zkontrolovat!!!)
3) Zapojte microSD kartu s KODI do Raspberry Pi 4, Zapojte také ethernetový kabel, HDMI do televize/projektoru a napájení. Přepněte na televizi/projektoru zdroj signálu "Source" na HDMI. Po chvíli by měla naběhnout obrazovka LXDE projektu RaspEX.
Základní nastavení Raspberry
Po naběhnutí plochy můžete přejít do Settings, kde můžete změnit výchozí jazyk distribuce např. na češtinu. Lze také změnit hostname.
Nyní můžete spustit KODI kliknutím na ikonu.
Přidat komentář